TeaSpeak Desteği Aktif !

Güncellemeler

TsPanel TeaSpeak desteği aktif edilmiştir. Kurulum/Güncelleme sayfasından sunucunuza tüm sürümlerin girebileceği TeaSpeak sunucusu kurabilirsiniz.

-Kullanmaya başlamadan önce kurulum sayfasındaki tüm bilgilendirme ve uyarı yazılarını okuduğunuzdan emin olunuz!

-Kullanmaya başlamadan önce her türlü yedeğinizi aldığınızdan emin olunuz!

-Varsa önce bir test sunucusunda test etmenizi öneririz.

Konu ile ilgili yeterli bilginiz yok ise veya anlamadığınız, merak ettiğiniz sorular olursa destek talebi açabilirsiniz.

Öneriler/İstekler

Güncellemeler

Tüm admin kullanıcılarının erişebildiği, forum tadında oluşturduğumuz Öneriler/İstekler sayfamız aktif edilmiştir. Bu bölümden TsPanelde görmek istediğiniz yeni özellikleri ya da geliştirilmesini/değiştirilmesini istediğiniz aktif özellikleri bizimle ve diğer admin kullanıcıları ile paylaşabilirsiniz. Forum şeklinde yaptığımız bu sayfada amacımız, önerilerinizi diğer kullanıcıların da destekleyip geliştirmesini ve ne kadar insanın buna ihtiyaç duyduğunu tespit ederek öncelimlerimizi belirlemek istememizdir.

Her türlü önerinizi ve isteğinizi bizimle bu sayfadan paylaşmanızı bekliyoruz.

Yeni Güncellemeler

Güncellemeler
 • tsbenim.tk alan adı ile ilgili sorun çözüldü, dnsler tekrar aktif ve kullanılmaya devam edilebilir. tsxdns.tk alan adı çok tercih edilmediği için iptal edildi.
 • FreeDNS sistemine alan adı ekleme kısmı ile ilgili geliştirmeler yapılacak. Artık gerçek sahibi dışında kimse alan adını sisteme ekleyemeyecek. Bu bağlamda FreeDNS sisteminde aktif alan adı olan kullanıcılar talep atarak yapmaları gereken işlemi öğrenebilir.
 • Aktif olarak kullanılmayan FreeDNS dnsleri silinecek ve TsPanel kullanıcı hesapları pasif hale getirilecek.
 • Admin hesapları artık ürün bazlı satın alma yapabilecek. Yani hali hazırda ayın 1ine endeksli ödeme sistemimiz dışında alındığı günden itibaren 30 gün boyunca aktif olacak TsPanel ve BotPanel ürünleri satın alınabilecek. Buna ek olarak aynı şekilde Aylık ve sınırsız olarak whmcs modülleri de satın alınıp otomatik aktivasyondan sonra kolaylıkla yönetilebilecek. Hali hazırda whmcs modülü kullanıcıları talep atarlarsa ürün olarak hesaplarına eklenecek.

FreeDns Sistemi ve tsbenim.tk Alan Adı

Güncellemeler

FreeDNS sisteminin ana alan adı olan tsbenim.tk ile ilgili bir sorunla karşılaştık. Bu sebeple TsPanel FreeDNS sistemine alan adlarını kaydettirmiş olan alan adı sahiplerinin yapmış olduğu CNAME kayıtlarındaki tsbenim.tk yönlendirmesini tsdns.org ile değiştirmeleri gerekmektedir.

Örnek Cloudflare:

Eski : https://prnt.sc/pghvt9

Yeni : https://prnt.sc/pghw4c

Bu süre zarfında tsbenim.tk ve tsxdns.tk dnsleri kullanılamayacaktır. Diğer alan adlarını kullanabilirsiniz. Sorun ile ilgili gelişme olduğunda tekrar bilgilendirme yapılacaktır.

mytsdns.net Alan Adı Hakkında

Güncellemeler

mytsdns.net alan adı çok talep olmadığı için uzatılmayacaktır. 22.05.2019 tarihinden önce kullanan var ise yeni bir dns alabilir.

Bakım Duyurusu 2

Güncellemeler

ÖNEMLİ!!!

Geçen hafta yapılan bakım sonrasında yaşadığımız performans vb. sorunlar sebebi ile bu gece ( 23.11.2018 19.00 - 23.11.2018 08.00 ) acil bir bakım çalışması daha yapılacaktır.

Şuandan itibaren gece 00.00a kadar 1 saatlik ve 24.11.2018 00.00 - 24.11.2018 08 00 aralığında ise süresi belli olmayan 2 kesinti beklemekteyiz. Bu kesintilerden DNS hizmetimiz etkilenmeyecek olup ts3 girişlerinde sorun olmayacaktır.

Client Güncellemesi ve Ts3lere Girilememesi İle İlgili Duyuru

Güncellemeler

Bildiğiniz üzere yeni gelen 3.2.x client güncellemesi ile artık eski sürüm serverlara giriş mümkün değil.

Böyle bir kriz durumunda admin kullanıcılarının öncelikle şunu bilmesini isteriz ki; TsPanel den aldığınız hizmet sadece panel hizmeti olup size ts3 sürümü sağlamak zorunluluğumuz bulunmuyor. Ama bu tüm Türkiyedeki ts3 kullanımını etkileyen bir olay olduğu için tabiki de biz de elimizden geleni yapıyoruz bu konuda bir çözüme ulaşabilmek adına.

Şuanki durumda kullanılması gereken minimin server sürümü 3.1.x ve buna ücretsiz ulaşabilme imkanınız yok.

Şuanda ortalıkta TeaSpeak adında, bir kaç ay önce ortaya çıkmış olup tersine mühendislik yoluyla teamspeak3 server programının protokolleri ve işleyişini çözümlenerek sıfırdan oluşturulmuş bir program var. Sloganının türkçesi "Lisans ücreti 1 bardak çaydan daha ucuz" anlamına gelen ve tanıtım sayfasında ücretsiz olduğu ileri sürülen bu programın tam olarak TeamSpeak server gibi görünmesi ve birkaç ek özellik için aylık 10 Euro ücret talep ediliyor. (Güncelleme çıkmadan önce 3 ay 10 Euro idi.) 

Yıllarca geliştirilmiş olan bir programı birkaç ayda sıfırdan yapmak imkansız olduğundan dolayı, programda aktif olarak bildirilmiş çözüm bekleyen 50 civarında hata & açık bulunmakta olup çok daha fazla ortada olmayan hata & açığın bulunduğunu belirtebilirim. Dolayısı ile programın geliştiricisi her gün ortalama 5 yeni sürüm çıkarıyor ve bizim böyle bir programın her sürümünü takip edip tspanele uyumlu hale getirip sizin kullanımınıza açmak mantıklı olmayacaktır. Örnek olarak programdaki en büyük sorun yedek atma sorunu, test ederken kullandığımız 5 farklı yedekte programda 3 4 farklı sorunla karşılaştık (program çöktü, tsye giremedik, yetkiler düzgün aktarılmadı gibi gibi). Yani şuanda kullandığınız ts3 yedekleriyle beraber direkt olarak TeaSpeak programına geçiş şuanda mümkün değil.

Benim size kişisel tavsiyem ve en sağlıklı çözüm (daha iyi bir çözüm bulunana dek) kullanıcılarınızın güncelleme yapmamasını sağlamanız ve eski sürüm (en stabil son client sürümü 3.1.10) linklerini bizzat dağıtarak kullanılmasını sağlamanız.

Eğer tek çözüm TeaSpeak olacaksa da ben geliştiricisiyle bizzat görüşüp sorunların hızlı giderilmesinde elimden geleni yapmaya çalışacağım. Ve bu konuda her birinizden de destek beklemekteyim. Bu krizi atlatabilmek için sizin de elinizden geleni yapmanız gerekiyor. Bu durumu kriz olarak belirtmemin sebebi de yanlış anlaşılmasın, TeamSpeak gibi başarılı bir programı kullanamayacak duruma gelmek ve alternatif aramak istemiyorum şahsen. 

Tspanel Yönetim Sayfası Güncellemesi

Güncellemeler

Tspanel Yönetim Sayfasına Yeni Eklenen Özellikler ;

Artık Teamspeak3 programına giriş yapmadan sadece yönetim sayfasından bir kullanıcıyı yada bir odadaki herkesi istediğiniz bir odaya toplu bir şekilde taşıyabileceksiniz.

Kullanıcıları taşıyabildiğiniz gibi odalarıda istediğiniz gibi taşıyabilmektesiniz.

Şirket - Giriş Sayfası Özelleştirme

Güncellemeler

Giriş Sayfası Özelleştirme sistemi artık aktif.

Bu sistem ile, Sadece bayi hesapları şirket oluşturabilecek ve her Bayi hesabı sadece 1 şirket oluşturabilecek.

Panelde Hesabım > Şirketi Düzenle yolunu izleyerek gerekli sayfaya ulaşabilirsiniz.

Örnek sayfa : https://prnt.sc/jeg0pu

Şirket İsmi: Şirketi tanımlayacak bir ad

Alt Alan adı : Müşterilerinize vereceğiniz linkin ilk kısmı

Arkaplan Rengi : Giriş sayfasının arkaplan rengi, herhangi bir renk kodu ya da ingilizce olarak renk ismi girebilirsiniz.

Reklam Linkleri boyutları

 • Üst Reklam Linki : 360 x 100 px
 • Sağ Reklam Linki : 200 x 650 px
 • Sol Reklam Linki : 360 x 100 px
 • Alt Reklam Linki : 700 x 150 px

Şirket ayarlarınızı yapmadan önce sayfadaki NOTLAR bölümünü okuduğunuzdan emin olun !

NOT : Kendi sitesinden iframe ile kullanan arkadaşlar linklerini buradan ayarladıkları şekilde değiştirebilirler.

Örnek giriş sayfası : https://tspanel.tspanel.net

Müşteri Paneli Hazır İkon Paketleri

Güncellemeler

Müşteri Paneline Hazır İkon Paketleri özelliği eklendi;

 • Sistem Hazır Yedek Sistemi ile aynı işleyişe sahiptir
 • Admin/Bayi kullanıcıları Bayi Panelinin Hazır Yedekler sayfasından hazır ikon paketlerini yükleyebilirler
 • Müşteri hesapları ise Müşteri Panelinin Sıfırlama/Yedekleme sayfasından yüklenmiş olan hazır yedekleri ts3lerine aktarabilirler

NOT : İkon Paketi yükleyecek Admin/Bayi kullanıcılarının sayfadaki notlar kısmını dikkatli okumasını rica ederiz.

NOT 2 : Bayi Panelinin Bayilik Ayarları sayfasından varsayılan ikon paketi belirlerseniz, yeni oluşan, sıfırlanan ve yedek atılan tüm ts3lere bu ikonlar aktarılır.

Müşteri Paneli Kullanıcılar Bölümü

Güncellemeler

Müşteri Panelindeki Kullanıcılar bölümü aktif edilmiştir;

 • Sayfaya yaptığınız ilk giriş ts3deki kayıtlı kullanıcı sayısına göre yavaş olacaktır.
 • İlk girişten sonra 15 dakika boyunca kullanıcılar önbellekde duracak ve sayfa hızlı yüklenecektir.
 • 15 dakika sonra önbellek silinecek ve sonraki girişinizde sayfa yine aynı yavaşlıkla yüklenecektir .

Bilginize, TsPanel.net

Otomatik İşlemler Hakkında

Güncellemeler

Otomatik işlemlerdeki sorunlar giderildi, artık her gün süresi geçmiş olan ts3ler durdurulacak.

Ve ek olarak her gün otomatik bayi yedeği alma özelliği de eklendi. Yedeği geri yükleme özelliği ise bir kaç gün içinde yedekleme/sıfırlama bölümüne eklenecek.

Müşteri Paneli Yenilikleri

Güncellemeler

Müşteri paneline yeni özellikler eklendi.

 • Im bot yetkisindeki bazı yetki hataları giderildi. Eğer im bot yetkisi ile bazı işlemleri gerçekleştirirken hata alıyorsanız, Yatqa yönetimi(Bayi Hesabı) sayfasından Im Bot yetkisini sıfırlayabilirsiniz.
 • Müşteri paneline Token Yönetimi sayfası eklendi. Bu sayfadan istediğiniz yetkiler için token kodu oluşturup, kullanılmamış token kodlarını listeyip silme işlemi yapabileceksiniz.
 • Müşteri paneline Ban Yönetimi sayfası eklendi. Bu sayfadan kullanıcıları isim, unique id ve ip adreslerine göre banlama, banlı kullanıcıları listeleyip banları silme işlemlerini yapabileceksiniz.

NOT: Müşteri hesaplarının Token yönetimi ve Ban yönetimi yetkilerini Alt hesap düzenleme kısmından düzenleyebilirsiniz, bu yetkiler varsayılan olarak herkeste aktif olacaktır.

Otomatik İşlemler Hakkında

Güncellemeler

Düzenli olarak çalışan otomatik işlemlere yeni özellikler eklendi;

 • Artık 3 gün içinde ödenmemiş faturalar otomatik olarak silinecek. (Aylık yenileme faturaları için 7 gün)
 • Bitiş tarihi (Kalan Gün) ayarlanmış ürünlerin durumu süresi bittiklerinde Sonlandırılmış olarak değiştirilecek.
 • Ürün ayarlarından bitiş tarihi ve durum tekrar düzeltilmediği sürece ürün sahipleri ve alt hesapları ürün yönetimine erişemeyecek.

Ts3 Yönetimi Toplu İşlemler

Güncellemeler

Ts3 Yönetimine toplu işlemler eklendi. Sunucu ve Kanal Menülerinin son halinin resimleri aşağıda. Sunucu menüsündeki işlemler sunucudaki herkese, Kanal menüsündeki işlemler ise kanaldaki herkese uygulanacaktır.

http://prntscr.com/i7d6dg

http://prntscr.com/i7d7nz

Api ve Modül Hakkında

Güncellemeler

Biraz geç oldu ama, apinin ve modülün yeni sürümü tamamlandı. Eski modül kullanıcıları, yarından itibaren talep atarak bilgi alabilir.

Modül 1 şubattan sonra hizmet satın al kısmından satın alınabilir hale gelecek.

Yapılan Son Güncellemeler

Güncellemeler
 • Ts3 Yönetim Sayfasında, iconların daha hızlı yüklenmesi için cache sistemi geliştirildi, ilk giriş harici diğer sayfa yenilemelerinde işlemler artık daha hızlı.
 • Destek taleplerinin güncellenmesiyle ilgili mail bildirim sistemi tamamlandı. Yeni talep ve mesajlarda ilgili kişilere mail gönderilecek.
 • Faturalarım sayfanızda Sonraki Ödeme Tarihinizi görebileceksiniz.

Sonraki Ödeme Tarihi nedir?

Son ödeme tarihiniz, yeni oluşacak faturaların hizmet süresini belirler. Alacağınız hizmetin süresi sonraki ödeme tarihiniz olarak belirlenip ona göre fiyat hesaplanarak faturanıza işlenir.

Son ödeme tarihinizden 1 hafta önce, Aylık Yenileme faturası oluşur. Bu faturada sahip olduğunuz tüm hizmetlerin toplam ip sayısı ele alınarak yeni ücretten 1 aylık ödeme fiyatı çıkartılacak.

TsPanelv3'e Hoşgeldiniz

Güncellemeler

Yenilikler Neler ? 

 • Artık tüm işler Tspanel.net adresinden yürüyecek. 
 • Artık Tspanelde tek kullanıcı girişi var. Herkes kullanıcı adı ve şifre kulanarak giriş yapabilecek.Alt Hesap sistemi ile adminler bayi ve müşteri alt hesapları ekleyerek sunucularında müşterilerine erişim sağlatabilecekler.

Yeni Ödeme sistemi;

 • Admin Paneli kullanıcıları; sisteme üye olup , Sonteklif üzerinden bakiye yükleyip hizmetlerini otomatik satın alabilecekler.
 • Artık ödemeler ayın 1'inden 1'ine otomatik olarak yapılacak. İlk satın alımlarda bir sonraki ayın 1'ine kadar olan gün sayısınca ücret ödenecek. (Örnek: ayın 15inde 1 tspanel ipsi almak isteyen kişi 15 günlük ücret ödeyip ayın 1'inde 1 ay uzatabilecek)
 • Artık ip ücretleri toplam ip sayısına göre ucuzlayacak ve fiyatlar bu sisteme göre tekrar düzeltilecek.
 • Yeni Yetki Sistem sayesinde, Bayi ve Müşteri kullanıcılarının yetkileri kısıtlanabilecek.
 • Bayiler ve Müşteriler kendilerinden daha az yetkili Alt Bayi ve Alt Müşteri hesapları oluşturup bayilerini/ts3lerini ortaklarıyla paylaşabilecek.

Ticket sistemi ;

 • Adminler tspanel ile ilgili tüm sorunlarını ticket sistemi üzerinden iletip cevap alabilecekler.
 • Ek olarak eğer isterlerse ; bayi ve müşterilere gerekli yetki verildiğinde tspanel üzerinden destek talebi açıp cevaplayabilecekler.
 • Teknik sorunlar dahilinde gerektiğinde ticketları TsPanel ekibine yönlendirebileceksiniz.

FreeDNS sistemi;

 • Bir çok kişi tarafından kullanılan Tsbenim.tk/freedns sayfasındaki sistem TsPanel ile birleştirilecek, buradan herkes ücretsiz dns ekleyebilecek, İsteyen kullanıcılar ise kendi domainlerini sisteme ekleyip müşterilerinin kullanmasını sağlayabilecek.

Facebook'da Biz